Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Ana Sayfa Hakkımızda Galeri Sıkça Sorulan Sorular İletişim Randevu Al
×

Randevu Al

Estetik Diş Tedavisi

İnsanların gülümsediği anda ilk dikkat çeken kısmı yüz bölgesi ve bu bölümü süsleyen dişlerimizdir. Bu anlamda yeni tanışmalarda ve toplantılarda ve özellikle kendine saygısı, güveni olan kişilerde ağız ve diş sağlığı bakımı,diş estetiği öne çıkan çarpıcı bir unsurdur. Gülümseme ile birlikte bütünlük yaratan estetik dişler kişinin kariyer, özgüven ve ağız sağlığı ile birlikte çevresindeki kişilere saygısını ifade etmekle birlikte çevredende saygı ve hayranlık kazanırlar.


Estetik Diş Tedavisi Aşağıdaki Şartlarda Uygulanmalıdır:

Beyazlatma işlemi öncesinde, beyazlatma uygulanacak dişlerde herhangi bir çürük, dişeti çekilmesi, diş eti iltihabi, dişlerde aşınma olmamalıdır. Bu gibi durumlarda önce gerekli tüm tedaviler yapılır daha sonra beyazlatma işlemine geçilir. Beyazlatma işlemi öncesinde renklenmenin sebebi belirlenmelidir. Hangi tip beyazlatmanın uygulanacağı buna göre seçilir.

Tedavi Yöntemleri

Diş İçine Beyazlatma

Canlılığını yitirmiş dişlere uygulanır. Dişler daha öncesinde bir travmaya maruz kalmışsa veya kanal tedavisi sonrasında renklenme meydana geldiyse dişlerin içine jel konulması yöntemiyle beyazlatma sağlanır. %35’lik perhidrol kanal tedavisi uygulanmış dişe yerleştirilir ve belli periyotlarla değiştirilerek yeterli beyazlık sağlandığında işleme son verilir.

Diş Dışına Beyazlatma

Hekim tarafından dişlere sürülen beyazlatma patının ışık kaynağıyla aktifleşmesiyle uygulanır. Uygulanan jel süperoksol kostik bir maddedir. Bu yüzden çevre yumuşak dokularda geri dönüşümlü lekelenmeler oluşabilir. Bu nedenle işleme başlamadan önce dudaklar izole edilir ve dişetleri ışıkla sertleşen özel bir bariyerle örtülür. Normal ışık cihazıyla yapılan beyazlatmalarda seanslar yaklaşık 30-45 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir. Tedavinin süresi dişte hasar meydana getirmeyecek ölçüde hekime ve hastanın istediği beyazlık derecesine baglidir.2 gün arayla yaklaşık 3 seans yapılır.
Işık cihazının lazer olduğu durumlarda ise yaklaşık 1 saat süren seans sonucu tek seferde sonuç alınır. Beyazlatma işleminin dolgular ve kaplamalar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Bu nedenle elde edilen diş rengine göre yenilenmeleri gerekir. Beyazlatma işlemi zamana ve hastanın alışkanlıklarına bağlı olarak geri dönen bir işlemdir. Bu nedenle belli aralıklarla yenilenmesi gerekir.
Hasta ve hekim tarafından uygulanması gayet basit olan bu işlemin uzun vadede hiçbir komplikasyonu bulunmamıştır. Bu nedenle gülüşümüzü saklamak yerine böylesine kolay bir işlemle elde edilebilecek pırıl pırıl bir gülüşü sergilemek hepimizin hakkıdır.

Site içerisinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.